Hogyan is működik a művészetterápia?
A művészetnek rengeteg ága van, bármilyen eszközzel is látunk hozzá az alkotásnak, azt belső indíttatású önkifejezés céljából tesszük, tudatosan, vagy éppen tudattalanul. A művészetterápia erre a lényegi elemre épít, hiszen azt a lehetőséget adja meg számunkra, hogy a szóbeli mellett, a nem szóbeli kifejezésmódok segítségével, olyan tartalmakat mozgassunk meg, amelyekre a hétköznapokban nem feltétlenül látunk rá.
A szabad mozgással, zenével, képi, vagy zenei alkotások elkészítésével felszabadulunk a társadalmi konvenciók alól, levetkőzzük azon attitűdjeinket, amelyek az alkotás gátját jelentenék, hiszen minden elvárástól, kontrolltól mentesen hozhatjuk színre belső üzeneteinket. A tiszta alkotáshoz pedig semmilyen művészi előképzettségre nincs szükségünk, hisz a hangsúly az alkotási folyamaton van, nem pedig az esztétikumon.
A művészetterápiás módszeren felül kiemelt szerepe van magának a csoportnak is. A zárt csoport célja, hogy egy olyan megtartó közösséget biztosítson számotokra, ahol minden esetben őszintén megnyilatkozhattok, értő és hallgató figyelemmel fordulnak felétek. A résztvevőkkel minden esetben közösen alkotjuk meg saját szabályzatunkat, amelyekben a mindenki számára fontos kereteket építjük fel.